SON BASKI HABER / YENİ YAVRULARIM
HUSKY CİNSİ YAVRULARIM
Aile ve Bekçi Köpeği Olarak ROTTWEILER
Referans Videolarım – BOLU
Kuru Mama – Yaş Mama Çeşitleri
Secereli ROTTWEILER
İkinci El Jenerik Domainler
ROTTWEILER ÖZELLİKLERİ (özet)
Referans Videolarım – KÜTAHYA
Evcil Hayvanlarımızın Yurtdışına Çıkışı Nasıl Olur?

ROTTWEILER ÖZELLİKLERİ (özet)

Kendinden emin, cesur ve uyanık olan Rottweiler ; Eviniz ve Aileniz için popüler bir seçim olabilir. ROTTWEILER, kendisine sahiplik yapan ailelerinin tehdit altında olduğunu algılarlarsa aşırı derecede korumacı olabilirler.

Adını Almanya’daki Rottweil kasabasından alan bu köpeği görenlerin aklına ilk gelen şey güçtür ki bu yanlış bir izlenim değildir. Uzun ve büyük olan bu cins büyük kafaları ile yapılı köpeklerdir. Kulaklar kafaya yakın ve yatıktır. Dudakları biraz gevşektir bu yüzden biraz salya akıtma eğilimindedirler.

Safkan Rottweilerlar her daim tba rengi parçaları olan siyah renkte bir kürke sahiptir. Kısa olan bu kürkü serttir ama nadiren yumuşak tüylü bir Rottweiler yavrusu ile karşılayabilirsiniz. Kuyrukları oldukça kısadır.

Büyük köpek türlerinde yaygın olduğu üzere gelişimleri yavaştır. Tam erişkin boyutlarına 2 ile 3 yaşında varırlar. 1 yaş sonunda omuz yüksekliği ideal yüksekliğe ulaşırken yaş ilerledikçe göğüsleri genişler daha yapılı bir köpek halini alırlar.

Rottweiler köpeğinin çeşitleri ile de ilgili yaygın bir yanlışlık yapılmaktadır. İnsanlar satın almak için Macar Rottweiler yavrusu aratıyorlar ama böyle ayrı bir Rottweiler cinsi yoktur. Bu ancak Macaristan’da yetiştirilmiş bir Rottweiler olabilir ama türün standartı bellidir. Bu Almanya’da yetiştirilmiş bir Kangal’a Alman Kangal’ı demeye benziyor ki böyle bir ifade yanlıştır.